Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Tata bojs - 25 let - Žluté lázně

27. června 2013 v 22:59 |  Koncerty

Včera se konal ve Žlutých lázních narozeninový koncert skupiny z pražské Hanspaulky Tata bojs. Mámakluci zítra slaví 25 let od jejich vzniku, což je docela úctyhodný věk na skupinu (i mě, neb jsme stejně staří :-D)

Jako předkapelu si Tatabojs vybrali skupinu s názvem Recyklisti, kteří hráli dokonce i některé jejich písně v jejich vlastním provedení, ale musím říct, že to spíš byl podkres než předkapela. Pak nastoupil Dj Robot, z kterého jsem byla trochu rozpačitá, neb míchal hudební vajíčka s jahodama a na to nalil ocet. Prostě páté před deváté a tak trochu to k sobě prostě nesedělo. Jednou to bylo reggae a na to navázal hiphop a na to nějaký jazz a skoro techno. Já jsem měla vždy dojem, že dj set má být nějak ucelený a ne rozházený od Afriky po Asii.

Samotné koncertní vystoupení Tata bojs bylo naprosto perfektní. Fantastický visuální podkres, kterému asistovala jedna hejbající se obrazovka. Dobré nazvučení a skvělý výběr písniček, který se konal převážně z jejich posledního alba Ležatá osmička. Naštěstí se mi povedlo dostat se relativně hodně dopředu, takže jsem i viděla, i když jsem musela odhánět vyšší lidi, kteří se chtěli dostat přede mě (jako kdyby přes mých 163 cm neviděli). Nejpovedenější skladbu bych hodnotila jako recyklované Pěšáky, kterou skupina odehrála na vlastnoručně vytvořené hudební nástroje. Na podiu s nimi vystoupila i Klára Nemravová, která před lety byla součástí kapely. A u skladby Světová se na podiu objevil Vladimír 518. Tatabojs zde převzali od nakladatelství Supraphon zlatou desku za Ležatou osmičku.

Včera to byl opravdu skvělý zážitek. Jsem moc ráda, že jsem na ně nakonec vyrazila, i když jsem se celou dobu bála o počasí, protože to byl koncert pod širým nebem. A jaký bude další koncert ? Ráda bych vyrazila v září na Bonobo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 28. června 2013 v 0:42 | Reagovat

Škoda že mám tady tak pomalý internet, že mi nejdou přehrát. Tak až v Praze. :)

2 Libor Libor | Web | 28. června 2013 v 14:09 | Reagovat

Tož, Mardoša a Bublajz nezklamali.

S článkem jsi mě tentokrát předběhla :-), asi se už k němu ani nedokopu.

3 Vendy Vendy | Web | 28. června 2013 v 23:00 | Reagovat

Živý koncert má vždycky perfektní atmosféru. To nepředčí žádná umělá nahrávka... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama