Článek o korupci v českém zdravotnictví Zde k přečtení

Chile díl.5 : Mirador de Las Torres a Milodon

25. července 2015 v 22:23 |  Cestování
8. Den

Drnčení budíku v půl sedmý nebylo zrovna líbivým zvukem a to, že venku napadlo 11. listopadu cca 10 cm sněhu přes noc zrovna k tomu probuzení nepřidalo. Ondra zavrhl nasnídat se před výstupem na Mirador, tak jsme na sebe hodili věci a začli šlapat nahoru. Za prvé po ránu nejsem vůbec výkonná. Za druhé, když mám hlad, tak nejsem výkonná a za třetí, když mám hlad, tak moje nálada je bodu mrazu a možná i v záporných číslech. Za čtvrté v tom sněhu se nahoru šlapalo fakt špatně. Byli jsme mezi prvníma, co se vydali nahoru. Jednou jsme se ztratili. Každopádně za stáleho sněžení jsme se nějak vyškrabali nahoru. Bohužel žádný výhled se nekonal. Mraky byly nízko a slunce se jima prostě nemělo šanci prodrat a proslulé oranžově se lesknoucí ve východu slunce věže taky nebylo vidět. Ono totiž nebylo skoro vidět ani to jezírko, které bylo zamrzlé. V tomhle případě by se vyplatilo si spíš přispat jako to udělali Verča se Slávkem.
Po snídani a sbalení stanů jsme se vydali na zpáteční cestu k Hosteria Las Torres, kde nás měl busík vzít k vjezdu do parku, kde měl čekat autobus zpět do Puerto Natales. Na cestu nám opět vysvitlo slunce, takže jsme si mohli vychutnat i tu plechovku piva, co jsme celou dobu s sebou táhli, abychom oslavili úspěšné zdolání Torres del Paine.

V Puerto Natales jsme přespali v hostelu naproti autobusovému nádraží El Mirador (10 000 ChP). Od kamarádů jsme měli doporučenou jednu rybí restauraci, kterou jsme za odměnu navštívili. Akorát jsme před tím s Ondrou narazili na úplně nejlepší místní pochoutku a pokud pojedete do Chile vřele doporučuju si ji tam dát. My jsme na tom ujížděli. Je to hot dog upgradovaný o avokádo a salsu. Nejlepší rychlé občerstvení na světě. :) A hlavně za levno. Poučení z toho plyne. Před návštěvou dražší, ale výborné, rybí restaurace nejezte :-D Měli jsme co dělat, ale předkrm Saviche, byl nepřekonatelný kulinářský zážitek také. :)

Typická ulice v Puerto Natales

Saviche

9. Den
Slávek s Verčou šli shánět ševce, aby mu spravil botu. Cestou nahlédli do několika typických chilských domácností. Co mě překvapilo bylo to, že se tam chodí doma v botech. Ale možná se není čemu divit, když si moc s izolací domků nelámou hlavu. :)

Odpoledne před další cestou jsme se vydali taxíkem podívat na místní raritu. Jeskyně, ve které archeologové objevili kostru pravěkého Milodona a známky pravěkých lidských obyvatel. Milodon byl obrovský medvěd s bobřím ocasem (asi nejlepší popis, co dokážu vymyslet). Byl to kámoš se šavlozubým tygrem a podobnými výtečníky.

Milodon v životní velikosti

Večer jsme se vydali na dlouhou cestu do Argentiny do parku Los Glaciares. Autobus jel přímo z Puerto Natales do El Calafate (15 000 ChP). Tam jsme si zajistili ubytování v hostelu Los Dos Pinos, který byl moc pěkný a útulný za 280 Argentinských dolarů za dvě noci.

Poznámka : Na Milodona jsme si vzali taxíka. Pan taxikář nám prozradil něco o tamních lidech. Průměrný plat se pohybuje okolo 300 000 ChP. 30 % lidí zde živí rybolov. Nemocnici v Puerto Natales sice mají, ale komplikovanější případy musí do nemocnice až v Puntas Arenas, což je fakt dálka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shariony Shariony | E-mail | Web | 4. června 2016 v 22:23 | Reagovat

Krásná zasněžená příroda! A kdy budou další fotky, hmm? :-)

2 Mánička Mánička | E-mail | Web | 19. června 2018 v 17:06 | Reagovat

Fotografie jsou velmi krásné - http://rychlapujcka-is.com/rychla-pujcka-brno.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama